Consiliul de Conducere al AGR

ales în Adunarea Generală din data de 20 mai 2011,Craiova :

 

Preşedinte:

·         Prof.univ.dr. Petre Urdea, Universitatea de Vest,Timişoara

urdea@cbg.uvt.ro

Secretar general:

·         Prof.univ. dr. Florina Grecu, Universitatea din Bucureşti

grecu@geo.unibuc.ro

Vicepreşedinţi:

·         Prof.univ.dr. Virgil Surdeanu, „Babeş –Bolyai”, Cluj-Napoca

surdeanu@geografie.ubbcluj.ro

·         Prof.univ. dr. Ion Ioniţă, Universitatea „Al.I.Cuza”, Iaşi

ion.ionita72@yahoo.com

·         Prof.univ.dr. Maria Rădoane, Universitatea „Ştefan cel Mare”, Suceava

radoane@usv.ro

·         Cercetator dr. Mihai Micu, Institutul de Geografie, Academia Romana

mikkutu@yahoo.com

·         Conf..univ.dr. Sandu Boengiu, Universitatea din Craiova

sboengiu@central.ucv.ro

Trezorier:

·         Asist univ.dr. Robert Dobre, Universitatea din Bucureşti

dobre@geo.unibuc.ro

Membrii în consiliu:

·         Lect.univ.dr. Alfred Vespremeanu-Stroe, Universitatea din Bucureşti

fredi@geo.unibuc.ro

·         Conf.univ.dr. Dan Dumitriu, Universitatea „Al.I.Cuza”, Iaşi

dndumitriu@yahoo.com

·         Conf.univ.dr. Laura Comanescu, Universitatea din Bucureşti

lauracomanescu@yahoo.com

·         Asist.univ.drd. Titu Anghel, Babeş –Bolyai”, Cluj-Napoca

tituanghel@yahoo.com

·         Asist. cercetare drd. Marta Jurchescu, Institutul de Geografie, Academia Romana

marta_jurchescu@yahoo.com

 

 

ASOCIATIA GEOMORFOLOGILOR

DIN

ROMANIA

Cercetare

Arhive